Szkolne Koło Caritas przy SP10

Uczniowie z dziesiątki pomagają potrzebującym.


Nasze działania:

 

Grudzień to bardzo pracowity miesiąc – wolontariusze przygotowali dwa kiermasze świąteczne w parafii św. Jacka u dominikanów oraz w szkole. Cele naszych kiermaszy były dwa – wyjazd wakacyjny oraz wsparcie Ośrodka Caritas w Myczkowcach. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji

Wolontariusze SKC w czwartek 21.12. spotkali się na wspólnej wigilii. Była to okazja by podzielić się opłatkiem i wspólnie pośpiewać kolędy.

Szkolne Koło Caritas wraz ze św. Mikołajem odwiedziło dzieci w Rodzinnym Domu Dziecka w Łące. Dzięki dobrym sercom mogliśmy podarować dzieciom słodycze, które zbierała społeczność szkolna w listopadzie. Radości w tym dniu było co nie miara. 

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w ogólnopolskiej zbiórce żywności Caritas w sklepie spożywczym Frac. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom za wasze hojne serca. 

 

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w czwartek 26.10. zatroszczyli się o groby naszych narodowych bohaterów

 

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w sobotę 28.10.23. odwiedzili schronisko Kundelek. Była to również okazja by wyprowadzić pieski oraz podarować karmę oraz zabawki, które zbieraliśmy przez cały październik.