Świętujmy razem Międzynarodowy Dzień Tańca pod hasłem: Taniec jest dla wszystkich!

Obchodzony 29 kwietnia jest wyjątkowym świętem, które ma na celu promowanie kultury tanecznej na całym świecie. Zainicjowany przez UNESCO w 1982 roku, stanowi okazję do docenienia tańca jako formy sztuki, która przekracza granice kulturowe i językowe, łącząc ludzi niezależnie od ich pochodzenia. Pani Lucyna Brodowska poprowadziła dla uczniów klasy 2 a warsztaty „Taniec, lekki jak piórko”, na które złożyły się: prezentacja multimedialna ilustrująca polskie tańce narodowe, pokaz kolekcji lalek w strojach ludowych, zagadki tematyczne oraz nauka „Krakowiaka”.

Warto zauważyć, że taniec oferuje wiele korzyści zdrowotnych, w tym poprawę kondycji fizycznej, zwiększenie elastyczności, redukcję stresu i poprawę zdrowia psychicznego. Jest także potężnym narzędziem społecznym, które pomaga w budowaniu relacji i wspieraniu integracji rówieśniczej.

Wszyscy pasjonaci tańca znaleźli w tych zajęciach coś dla siebie! Serdecznie dziękujemy Mamie Jakuba, pani L. Brodowskiej za zaangażowanie w życie zespołu klasowego.