Trzeba tysiąca wysiłków i sposobów, aby uzdrowić jedno serce. (Blaise Pascal; fizyk, pisarz i filozof francuski)

W ostatnią niedzielę września odbyło się na Rynku Rzeszowa ważne przedsięwzięcie.  Dzień Serca w Rzeszowie organizowany był już po raz 21. i miał na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia.

Wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje:

-wyjątkowe Rowerowe Show w wykonaniu Krystiana Herby;

-występy artystów z Centrum Sztuki Wokalnej;

-nauka udzielania pierwszej pomocy w realu oraz Wirtualnej Rzeczywistości;

-pokazy w wykonaniu straży pożarnej, pojazdy policyjne;

-porady dietetyka oraz specjalne badanie składu ciała;

-wystawa zabytkowych samochodów;

-pokazy taneczne;

-strefa relaksu dla rodzica i aktywności dla dziecka – malowanie twarzy, trampoliny, warsztat garncarski, gry i konkursy z nagrodami, wspólne tworzenie wielkiego serca, zaplatanie kolorowych warkoczyków i wielkie bańki mydlane;

-fotobudka;

KRWIOBUS i zbiórka krwi;

-punkt szczepień przeciwko COVID-19;

wielkie gotowanie, robienie chleba, pieczenie ciasteczek.

Szczególną uwagę poświęcono tematyce ratowania serca, aby służyło nam jak najdłużej. Kardiolodzy, dietetycy udzielali porady związanej z utrzymaniem prawidłowego ciśnienia, masy ciała, zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. W imprezie uczestniczyły całe rodziny. Ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała spacerom i oglądaniu różnych atrakcji. Nauczyciele i Uczniowie naszej Dziesiątki także przybyli na rzeszowski Rynek, aby promować zdrowie oraz ruch na świeżym powietrzu. Wszyscy dobrze wiemy, iż serce to jedno z najpiękniejszych słów na świecie!