W bieżącym roku szkolnym  odbywał się zdalnie, czyli online. Nie przeszkodziło to w zorganizowaniu świetnej zabawy od najmłodszych do starszych klas naszej szkoły. Przeżywanie tego święta w zupełnie inny sposób było powodem do wielu uśmiechów na dziecięcych twarzach. Aby przekonać się o tym, przeczytajcie proszę opis Dnia Pluszowego Misia w niektórych klasach.

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia, dlatego z tej okazji   uczniowie klasy 2b (opiekun p.Agata Gruba) świętowali przez cały dzień.  Drugoklasiści dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat roli misia w życiu dziecka. Ustalili, że misiu pociesza w trudnych chwilach, pomaga zasnąć, daje radość, gdy się go przytula i jest świetnym kompanem wszelkich zabaw!  Tego dnia do zajęć prowadzonych on-line, uczniowie zasiedli w towarzystwie swoich ulubieńców i razem z nimi rozwiązywali rozmaite zadania tekstowe – oczywiście o misiowej tematyce.

Uczniowie obejrzeli prezentację „Historia Dnia Pluszowego Misia”. Poznali budowę, tryb i przystosowanie do życia niedźwiedzia brunatnego. Spotkali się ze Zwycięzcą z przypadku – uroczym bohaterem animacji „Z Krainy Troskliwych Misiów”. Oglądali filmy przyrodnicze: „Koala gets kicked”, „Jimbo and Jim”, „Nora”; rozwiązywali zagadki, krzyżówki, śpiewali piosenki, tańczyli z Gumi misiem w rytmie „Gummy bear zumba kids”.

Pluszowy miś to wielki przyjaciel każdego dziecka… i nie tylko!