Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie

Instrukcja uzyskania dostępu do systemu e-dziennik

PŁATNOŚCI

Obiady grudzień 2022 r. uczniowie szkoły. Kwota do zapłaty:  16 dni x 5,50 zł = 88,00 zł
Płatności proszę dokonywać przelewem na konto do 10.12.2022 r. 

Nr konta OBIADY: 68 1020 4391 0000 6102 0187 6697

  • Przed dokonaniem wpłaty, proszę się zalogować do systemu e-dziecko i sprawdzić odpisy za poprzedni miesiąc, to pozwoli na uniknięcie błędnych wpłat.

  • W tytule przelewu należy wpisać dane dziecka, klasa, czego dotyczy wpłata i za jaki miesiąc (np. Jank Kowalski, 5e, obiady, październik 2020).

  • Rezygnację z obiadów należy zgłaszać w miesiącu poprzedzającym faktyczną rezygnację.

  • Opłata za karty i duplikaty kart systemu e-dziecko od miesiąca września 2022 r. wynosi 17 zł

Odpisy za obiady należy zgłaszać do godziny 8:00 w systemie e-dziecko lub na e-mail: stolowka@sp10.resman.pl

Informujemy, że aktualny numer konta do wpłaty na karty do systemu e-dziecko to: 80 1020 4391 0000 6902 0144 8513

  • Nasi uczniowie wcielili się w role projektantów przestrzeni 3D tworząc od zera różne modele przestrzenne, które później są drukowane. Praca wymaga dobrej wyobraźni przestrzennej,  skupienia i kreatywności, a także myślenia „inżynierskiego”. Nasi projektanci „dają radę” 😊. Zajęcia odbywają się również w ramach programu Erasmus+. Współpracujemy ze szkołą z Finlandii w zakresie nauk ścisłych i robotyki.

  • Gabriela Mec, klasa IV  Głównym tematem jej prac jest postać ludzka. Najczęściej rysuje ołówkiem. Lubi też posługiwać się farbami akrylowymi.

  • CodeWeek to społeczna inicjatywa w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów. Tegoroczna, jubileuszowa – 10 edycja wydarzenia trwała od 8 do 23 października. Tradycyjnie uczniowie klas 1 – 3 naszej szkoły brali udział w różnorodnych formach kodowania, a nasze aktywności w tym roku oficjalnie zgłosilismy pod nazwą ’Dziesiątka Koduje na Dziesiąty Jubileusz EU Code Week 2022’. Dzieci doskonaliły logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów poprzez korzystanie z aplikacji i programów komputerowych, kodowanie na macie, zabawy z robotami Photonami i Ozobotami, a nawet wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych wg przygotowanych algorytmów. Dzięki podjętym aktywnościom, uczniowie nie nie tylko dobrze się bawili, ale też uczyli nowych rzeczy. Umiejętności zdobyte w czasie nauki kodowania są niezwykle ważne w dzisiejszej rzeczywistości, dlatego warto je doskonalić!  

  • Czerwone, zielone, żółte, twarde, miękkie, słodkie i kwaśne! Wszystkie smaczne, odżywcze – pełne witamin, minerałów i błonnika roślinnego. Doceniając ten najpopularniejszy w Polsce owoc, uczniowie 2A poznawali w trakcie zajęć warsztatowych różne odmiany jabłek, ich budowę, cykl rozwoju jabłoni oraz ciekawostki nt jabłek. Wraz z rodzicami dzieci przygotowywały musy z jabłek, dżemy, galaretki oraz wyciskały sok ze świeżych owoców. Zajęcia zakończyły się obfitą ‘jabłkową’ ucztą z muffinkami, szarlotką, naleśnikami i jabłkami suszonymi oraz głębokim przekonaniem, że jabłka należy spożywać, aby zachować odporność i zdrowie. ‘Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza daleko ode mnie’!

  • Szkolne Koło Caritas Organizuje Akcję Charytatywną. Więcej informacji na plakacie.

  • VI Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz promowanie wspólnego czytania dzieci z rodzicami. Misją wydarzenia jest promocja czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników. Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach: 1) Klasy 1-3 2) Klasy 4-6 3) Klasy 7-8 Jeżeli lubisz czytać, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Zdobywaj z nami sprawności czytelnicze, awansuj do kolejnych etapów, wygrywaj nagrody i baw się świetnie! Zainteresowanych zapraszam do biblioteki szkolnej lub odsyłam na stronę organizatora www.wielkaliga.pl Biblioteka przyjmuje zgłoszenia do uczestnictwa w konkursie do 4 listopada 2022 roku. Regulamin

MAPA


SZYBKI KONTAKT +48 17 748 2350
E-MAIL sekretariat@sp10.resman.pl
ADRES 35-077 RZESZÓW, ul. Dominikańska 4
Back to top