Wycieczka klasy 3 b do Regionalnego Oddziału TVP w Rzeszowie – 07.01.2018 r.

Ciekawie rozpoczęli  2018 rok uczniowie klasy 3 b. W pierwszych dniach stycznia wybrali się na wycieczkę do oddziału TVP w naszym mieście. Było to niezwykłe przeżycie, gdyż dało możliwość zobaczenia od środka miejsca, w którym powstają znane w naszym regionie programy telewizyjne.

Po powitaniu przez pracownika telewizji dzieci udały się do reżyserki, gdzie mogły zobaczyć monitory oraz  pulpity z niezliczoną ilością guzików i suwaków, a także posłuchać informacji o realizacji programów i odpowiedzialnej pracy reżysera.

Wielkie emocje wzbudziło telewizyjne studio nagrań. W dużej, świątecznie udekorowanej sali, uczniowie obserwowali kolorowe oświetlenie, kamery i monitory. Każdy mógł stanąć za biurkiem prezentera Aktualności, spróbować zapowiedzieć przy mapie prognozę pogody, a niektórzy wcielili się nawet w rolę operatorów kamery. Tutaj klasa obejrzała także film o trudnej pracy ekipy telewizyjnej w terenie przy transmisji koncertów muzycznych.

Kolejnym punktem zwiedzania było archiwum programowe, w którym trzecioklasiści zobaczyli przechowywane nagrania i materiały archiwalne. Poznali też dawne i współczesne nośniki informacji.

Na koniec dzieci otrzymały gadżety z logo TVP3. Zdjęcie klasy 3b z sympatycznym komentarzem znalazło się na profilu Fb TVP Rzeszów. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie!