W Internecie zawsze ostrożni! – 29.03.2019 r.

Tegoroczne Dni Bezpiecznego Internetu, obchodzone pod hasłem „Działajmy razem”, obfitowały w naszej szkole w różnorodne wydarzenia.

Klasy siódme uczestniczyły w spotkaniu z policjantem p. Tomaszem Surowiakiem, który wyjaśnił uczniom prawne aspekty niewłaściwych zachowań w korzystaniu z możliwości, jakie daje sieć.

W klasach 5b, 5c, 5e przeprowadzone zostały zajęcia na temat cyberprzemocy. Wykorzystano sprzęt multimedialny, filmy animowane oraz wykreślanki dla uczniów utworzone za pomocą oprogramowania Learning Apps – specjalnie na potrzeby akcji.

Przedstawiciele samorządu uczniowskiego z klasy 5a zaprezentowali przez radiowęzeł szkolny audycję ukazującą istotę Internetu, jego zalety, ale też zagrożenia i niewłaściwe postawy użytkowników.

Na lekcji języka angielskiego klasa 5a obejrzała prezentację „Safer Internet Day – Our Internet, our choice”. Uczniowie zastanawiali się nad pytaniami w sekcji ‘Permission mission’, dyskutowali i podawali przykłady z życia.

Uczniowie klas 1-3 poznawali zalety i niebezpieczeństwo Internetu razem z bohaterami kreskówek „Sieciaki” oraz „Owce w sieci”. Dzieci wysłuchały pogadanek wychowawców, wykonały różnorodne prace plastyczne, obejrzały karty teatru kamishibai, a nawet przedstawiły możliwości Internetu wykorzystując roboty ozoboty. Na zajęciach komputerowych uczniowie rozwiązywali różnorodne quizy podsumowujące wiedzę nt bezpiecznego poruszania się w Internecie.

Uczennice klas ósmych Marcelina Szura i Wiktoria Śliwa przeprowadziły dla młodszych kolegów z klasch drugich i trzecich prelekcje tematyczne uwrażliwiające na treści, z jakimi dzieci mogą zetknąć się w Internecie.

Wyniki konkursu plastycznego „Razem tworzymy lepszy Internet”

1 miejsce – Mateusz Stachurski – IIa

2 miejsce – Liliana Brudniak – IIa

3 miejsce – Alicja Michalak – IIa

Wyróżnienia: Nina Murias – Ia, Olga Wolnicka – Ic, Julia Dyrak – IIa, Gabriel Kwitek – IIa, Olga Kluz – IIb, Aleksandra Dworak – IIIa

 

Audycja szkolna