Sukces w konkursie piosenki – 10.06.2018 r.

Dnia 24 maja 2018 roku w budynku Politechniki Rzeszowskiej odbył się I Podkarpacki Przegląd Piosenki turystycznej i poetyckiej pod egidą Zespołu Grzane Wino „Natchnieni Bieszczadzką Wiosną 2018”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 16 w Rzeszowie, Stowarzyszenie „Natchnieni Bieszczadem”, Politechnikę Rzeszowską i Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich.

Naszą szkołę reprezentowała Patrycja Szymańska z klasy III d przygotowana przez panią Renatę Biedkę-Kosiek. Patrycja zaśpiewała piosenkę pt. „Wesoła wędrówka”. To wykonanie bardzo się wszystkim podobało. Patrycja wygrała w kategorii klas I – III. Otrzymała (wraz z  zwycięzcami innych kategorii wiekowych) zaproszenie do zaśpiewania na Festiwalu Natchnieni Bieszczadem w Cisnej, który odbędzie się 20-21 lipca 2018r.

W konkursie  prezentowali się wykonawcy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Do przeglądu zgłosiło się 83 uczestników z 16 placówek. Wszyscy oni kochają muzykę, poezję i góry, dlatego szybko znaleźli wspólny język i odbyło się zaimprowizowane „bieszczadowanie” pod kierunkiem

barda bieszczadzkiego – pana Piotra Łagodzica. Było śpiewanie, granie, tańce, pląsy oraz zabawy i konkursy.

Patronat nad przeglądem objął Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Rektor Politechniki Rzeszowskiej, natomiast patronat medialny: TVP 3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, Echo Rzeszowa, Radio Centrum, Nowiny 24, a także Samorząd Politechniki Rzeszowskiej.