Projekt „CHROŃMY MŁODOŚĆ w SIECI” – 04.01.2019 r.

Projekt „CHROŃMY MŁODOŚĆ w SIECI”,  do którego przystąpiła nasza szkoła za zasadniczy cel stawia sobie wzrost wiedzy i świadomości młodzieży szkolnej, kadry pedagogicznej i rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu poprzez realizację szeregu kompleksowych i spójnych działań profilaktyczno-edukacyjnych.

Projekt realizowany był w Szkole Podstawowej nr 10 w Rzeszowie  w okresie od  września do 31 grudnia 2018 roku. A. kompleksowe działania w obszarze bezpieczeństwa w sieci adresowane były i są przede wszystkim do młodzieży, ale także do nauczycieli i rodziców. Wytypowano 6 liderów z klas od 6 do 8. Odbyli oni trzydniowe szkolenie, po którym prowadzili lekcje wychowawcze w klasach oraz spotkania z rodzicami. Odbyła się również debata w SP nr 8 w Rzeszowie. Poniżej kilka zdjęć z tej debaty.

Młodzież jak i kadra pedagogiczna SP nr 10 w Rzeszowie jest bardzo zadowolona z udziału w tym przedsięwzięciu, którego autorem jest Stowarzyszenie INTEGRACJA z siedzibą w Stalowej Woli.