Galeria-2017-2018

 

Archiwalna Galeria Zdjęć Szkoły Podstawowej Nr 10 w Rzeszowie

 

Galeria Młodego Artysty Szkoły Podstawowej Nr 10 w Rzeszowie

 

6 grudnia uczniowie z klasy IV b obejrzeli film „Coco” w kinie Helios. Wspaniałe przeżycie! Piękny, wzruszający film.

1 grudnia uczniowie klas VI i VII wraz z wychowawcami oraz nauczycielem plastyki – mgr Barbarą Kochan uczestniczyli w niezwykłej lekcji o wielkim artyście Vincencie van

W dniach 8 i 9 grudnia 2017 roku (piątek, sobota) nasi uczniowie, członkowie Szkolnego Koła Caritas, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.

Z okazji Mikołajek klasy IV c i IV e wraz z wychowawcami mgr Magdaleną Kaniewską - Kędra oraz mgr Moniką Poźniak a także opiekunem mgr Marcinem Gacek, wybrały się do kina Helios na film pt. : "Tarapaty"

Uczniowie klasy 3 B za aktywny udział i zaangażowanie w CodeWeek 2017 otrzymali certyfikat oraz prezent – niespodziankę z Ministerstwa Cyfryzacji w postaci 30 sztuk gier Cody&Roby w wersji karcianej. Gry te pomogą w zorganizowaniu kolejnych ciekawych zajęć, podczas których uczniowie będą poznawali tajniki kodowania.

Do naszej szkoły przybył długo oczekiwany gość – Mikołaj. Atmosfera od razu zrobiła się wesoła.

W ten wyjątkowy dla wszystkich dzieci dzień, czyli 6 grudnia, nasza szkolna biblioteka zaprosiła małych czytelników do wspólnej zabawy mikołajkowej.

W dniu 5 grudnia Pan dyrektor Artur de Sternberg Stojałowski wraz z Panią pedagog Magdaleną Joanną Pączek przekazał na ręce dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. dr. H. Hanasiewicza Pani Jolanty Milewskiej prezent

Uczniowie klas II i III naszej szkoły uczestniczyli w dniach 27 XI - 1 XII w Ogólnopolskim projekcie Stypendiada 2017. Zmagania konkursowe podjęło 67 drugoklasistów oraz 70 trzecioklasistów.

W listopadzie miało miejsce rozstrzygnięcie, zorganizowanego przez nauczycieli przyrody naszej szkoły, konkursu mającego na celu obserwację i uwiecznienie w kadrze jesiennych pejzaży.

Klasa 4 a i 4 e podjęły nowe, ciekawe wyzwanie. Pod wprawnym okiem swoich Pań wychowawczyń uczniowie z tych klas postanowili napisać życzenia świąteczne dla kolegów z trzech krajów europejskich.

a korytarzach naszej szkoły pojawili się uczniowie ze swoimi ulubionymi pluszakami. Podziwialiśmy m.in.kolorowe jednorożce, misie, pieski, foczki.

21 listopada w naszej świetlicy szkolnej odbył się turniej szachowy. W zawodach uczestniczyło 10 dzieci z klasy II I b.

9 listopada odbyły się w Leżajsku Rejonowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Szachach w grach drużynowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia McCormack postanowili zareagować na wydarzenia wojny izraelsko-arabskiej.

Z okazji Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej katecheci z SP 10 ogłosili konkurs na artystyczny projekt korony i sukienki Matki Bożej i Jej Syna.

W naszej szkole odbyło się wspaniałe wydarzenie. Uczniowie klas 6 i 7 spotkali się z p.Braianą Krewson, stypendystką Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Pani Braiana jest Amerykanką.

13 listopada 2017 r. w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie klasy 7 c- Emanuel Samocki,Daniel Skrodziuk, Jan Szczupak oraz Daniel Buko, Martyna Basiak i Natalia Drelich wzięli udział w ogólnopolskim konkursie historycznym zorganizowanym przez czasopismo ,,Mówią Wieki,,.

Edukido to unikatowy autorski program pracy nad rozwojem dzieci poprzez kreatywną zabawę klockami Lego.

Jak co roku, znowu pojawiły się w ‘10’ postacie z bajek. W dniu 6 listopada 2017 r. uczniowie, a także nauczyciele mogli przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów.

„Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę” to projekt realizowany w naszej szkole pod kierownictwem p. Anny Bazan wraz z Goethe-Institut i wydawnictwem LektorKlett.

Klasa 5 d wraz z wychowawcą i opiekunami wzięła udział w ciekawym wydarzeniu w hali G2A ARENA w Jasionce.

Klasa 5d wraz z opiekunami p. A.Bazan i p. B.Kochan mile spędzała czas w największym na Podkarpaciu Parku Trampolin Fly Park.

„Podróż po Unii Europejskiej szlakami bajek i baśni” – pod takim tytułem odbyły się 8 listopada lekcje europejskie dla klasy I a i IV b. Uczniowie, razem z panią Ewą Nowak-Koprowicz, podróżowali po krajach europejskich.

W dniu 6 listopada 2017 r. klasa III d wraz z wych. panią Renatą Biedka-Kosiek odwiedziła pobliski cmentarz przy ul. Podkarpackiej.

„W bajkach jest wszystko możliwe”. Przekonali się o tym uczniowie klas pierwszych, którzy 6 listopada uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych z okazji Dnia Postaci z Bajek.

30 października odbył się szkolny konkurs dla klas trzecich „Jesienna zgaduj – zgadula”, który przygotowała i przeprowadziła pani Marzena Stolarska.

Podziwiający nową stroną internetową naszej szkoły uczniowie klasy 3 B zaprosili na swoje zajęcia komputerowe jej twórcę - pana informatyka Damiana Macha.

24 października uczniowie klasy V c uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie panem Maciejem Rędziniakiem.

W dniu 25 października 2017 roku klasa 4 c wraz ze swoim wychowawcą Magdaleną Kaniewską Kędra i Panem Markiem Pelcem odwiedziła Fly Park, największy na Podkarpaciu Park Trampolin mieszczący się w Rzeszowie.

Rzeszowski oddział PTTK zorganizował międzyszkolny konkurs pt. „ROK WISŁY”, który odbył się w Pstrągowej, w Siedlisku Janczar.

Dnia 7 października 2017 r. przy C.H. Millenium w Rzeszowie odbył się coroczny bieg młodzieżowy. Nasi uczniowie startowali w swoich kategoriach wiekowych:

Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu.

W Europejskim Tygodniu Kodowania naszą szkołę odwiedził niezwykły gość – robot OzoBot.

14 października grupa uczniów wraz z opiekunami: s.Filipiną,o. Wojtkiem,p. Małgosią,p. Agnieszką i p. Magdą wybrała się na wycieczkę w Beskid Niski.

Kubuś Puchatek - ulubiony bohater dzieci - skończył 91 lat. Z tej okazji, w bibliotece szkolnej, odbyły się zajęcia poświęcone misiowi i jego przyjaciołom.

11 października 2017 roku uczniowie z klas: IV b oraz I a rozpoczęli kolejną podróż po krajach Unii Europejskiej w ramach lekcji organizowanych przez bibliotekę szkolną. Pani Ewa Nowak-Koprowicz.

Jak co roku Szkoła Języków Obcych British School zorganizowała międzyszkolny konkurs z języka angielskiego "Let's play English".

W poniedziałkowe przedpołudnie 9 października 2017 r. klasy 2 c i 3 b uczestniczyły w niezwykłych warsztatach. Pan Janusz Korzeniowski z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie wprowadzał naszych uczniów w tajniki kaligraficznego pisania.

„Ognik” to pierwsza i jedyna w województwie sala edukacyjna, w której dzieci poznają tajniki pracy strażaków i ochrony przeciwpożarowej.

Zalety czytania są znane wszystkim. Wiemy, że głośne czytanie dzieciom rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, a także buduje więź emocjonaln

2 października na terenie SP10 odbyła się kolejna edycja zawodów z cyklu „Lekkoatletyka dla każdego”.

II miejsce w Drużynowych Rzeszowskich Igrzyskach Dzieci w Szachach na rok 2017/2018!

Dnia 18 września klasa III d pod opieką wych. Renaty Biedki-Kosiek oraz pani pedagog Magdaleny Pączek spędziła dwie godziny na wesołych zabawach w Centrum Rozrywkowym "Kolorowy Świat".

Dnia 22.09.2017 r. klasa 4 e wraz z wychowawcą oraz opiekunem mgr Martą Wyspiańską odbyła wycieczkę do Parku Trampolin (Fly Park).

W dniu 12 września 2017 roku klasa VII c odbyła wycieczkę do siedliska "Janczar" położonego w Pstrągowej.