Galeria-2018-2019

Galeria Młodego Artysty Szkoły Podstawowej Nr 10 w Rzeszowie

 
 
 

Od początku bieżącego roku szkolnego uczniowie klasy 1A pilnie zgłębiają tajniki gry w szachy. Dzieci poznały budowę szachownicy, nazwy i cechy bierek oraz pojęcia szachowe.

Istniejące wcześniej miasto otrzymało nowy przywilej lokacyjny i prawa miejskie od króla Kazimierza Wielkiego 19 stycznia 1354, co uznaje się za początek pisanej historii Rzeszowa. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UCZESTNICTWA W KONKURSACH ORGANIZOWANYCH W "DZIESIĄTCE", A DOTYCZĄCYCH NASZEGO PIĘKNEGO MIASTA! Jeden z wiedzy o historii, drugi plastyczny. Szczegóły na ogłoszeniach.

Uczniowie klasy Ib pod kierunkiem wychowawczyni p. Renaty Biedki-Kosiek przygotowali krótkie przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je kolegom z naszego przedszkola i klas Ic i IIIc.

Podczas XI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZEJ PTTK „2018 – NA SZLAKACH NIEPODLEGŁOŚCI” mieliśmy przyjemność reprezentować naszą Dziesiątkę wśród wielu szkół rzeszowskich.

Jak co roku w grudniu odbył się Konkurs Plastyczny z Języka Angielskiego dla klas 1-3 pt. „Portret Królowej Elżbiety II” organizowany przez mgr Urszulę Dworzańską . W konkursie uczestniczyło ponad 60 uczniów klas młodszych. Zadaniem dzieci, było stworzenie pracy plastycznej o następującej tematyce: Klasy 1 – Portret Królowej Elżbiety II Klasy 2 – Znane miejsce lub budynek w Wielkiej Brytanii Klasy 3 – Mapa Wielkiej Brytanii z zaznaczonymi najbardziej znanymi miejscami.

W czwartek 20 grudnia 2018 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się w trzech turach spotkania świąteczne. W pięknie przystrojonej sali spotkały się wszystkie klasy z Dyrekcją szkoły. Każda klasa przedstawiła relację z wybranego i wykonanego zadania. Kategorie były różne: przedstawienie, teledysk, robienie bombki czy dawanie prezentu. Wydarzenie prowadził ksiądz Krzysztof, który udzielił wszystkim świątecznego błogosławieństwa.

W ramach obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości w Dziesiątce odbył się konkurs wiedzy historycznej dotyczący wydarzeń z roku 1918. Uczniowie klas starszych korzystając z aplikacji Kahoot!, a młodsi z prezentacji komputerowej mogli sprawdzić swoją orientację w tym temacie. Emocje, zaskoczenie, radość i zadowolenie udzielały się każdemu. Wszyscy uczestnicy wykazali się obszerną wiedzą co zaowocowało wysokimi ocenami i pochwałami. Gratulacje!

Jak co roku w dniu 6 grudnia odwiedził naszą szkołę Mikołaj. Przy tej okazji zorganizowany został konkurs na przebranie ‘mikołajkowe’. Klasy: 1c, 2b, 3b, 4a, 5c, 6c, 7c, 8c otrzymały dyplomy za największą ilość uczniów posiadających w tym dniu odpowiednie przebranie oraz gadżety ‘mikołajkowe’. Gratulujemy pomysłowości i chęci uczestniczenia w zabawie!

W konkursie jury wyłoniło 8 finalistów - 3 laureatów i 5 wyróżnionych. Nasi uczniowie, wszyscy z klasy Vb, otrzymali wyróżnienia: Kinga Błońska, Martyna Krasoń, Kacper Pantuła i Szymon Żuczek. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 13 grudnia 2018 r. o godz. 10.00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie, przy ul. Gałęzowskiego 4.

W klasach IV i V przeprowadzono lekcje techniki na temat: Jakie są formy i źródła energii?. Na lekcjach tych uczniowie uczyli się, dlaczego należy oszczędzać energię i w jaki sposób to robić.

Projekt „CHROŃMY MŁODOŚĆ w SIECI”, do którego przystąpiła nasza szkoła za zasadniczy cel stawia sobie wzrost wiedzy i świadomości młodzieży szkolnej, kadry pedagogicznej i rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu poprzez realizację szeregu kompleksowych i spójnych działań profilaktyczno-edukacyjnych.

Uczniowie klas 7 i 8 udali się na pierwsze spotkanie projektowe do Aten, stolicy Grecji. Przez pięć dni czterech uczniów – podróżników z Dziesiątki, pod opieką p.Ewy Skworzec i p.Ewy Michałek miało okazję nawiązać przyjaźnie z rówieśnikami z partnerskich krajów projektowych: Litwy, Portugalii, Rumunii, Włoch i oczywiście Grecji. Zgodnie z zasadą wyjazdów, nasi uczniowie przebywali u rodzin greckich, które świetnie się nimi opiekowały.

Uczniowie klasy 3c uczestniczyli w zajęciach organizowanych w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Tematyka spotkania związana była z obchodami setnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Pani Ewelina, kustosz muzeum, przedstawiła sylwetki dwóch wybitnych postaci – marszałka Józefa Piłsudskiego oraz rzeszowianina płk Leopolda Lisa- Kulę.

W pierwszych dniach listopada uczniowie klas trzecich uczestniczyli w turnieju wiedzy o Polsce. Przygotowywali się do tego wydarzenia pod kierunkiem wychowawców – p. Agaty Gruby, p. Urszuli Wojnar, p. Beaty Leśniak. Zadania konkursowe przygotowali nauczyciele p. Ewa Piotrowska i p. Renata Biedka-Kosiek. Całość prowadziła p.Beata Leśniak.

10 listopada 2018, w przeddzień 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości 10 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 10 w Rzeszowie pod opieką nauczyciela chemii Pani Eweliny Hermy uczestniczyło w Międzynarodowym Dniu Centrów i Muzeów Nauki na Uniwersytecie Rzeszowskim

Listopad to miesiąc pamięci o zmarłych, również o tych, którzy poświęcili swoje życie w obronie Ojczyzny. Uczniowie klas 1c i 3c wraz z wychowawcami odwiedzili kwatery żołnierskie, które znajdują się na rzeszowskich cmentarzach. Uporządkowali groby oraz zapalili znicze. Ważnym punktem było odwiedzenie grobu płk Leopolda Lisa-Kuli oraz symbolicznego grobu płk Łukasza Cieplińskiego. Ta lekcja patriotyzmu, ucząca szacunku dla przeszłych pokoleń, na długo zapadnie w pamięci uczestników.

Ogłoszony w listopadzie 2018 r. konkurs plastyczny dla klas I-VIII został rozstrzygnięty! 22 listopada komisja plastyczna w składzie: Renata Puc – przewodnicząca Agata Wojtyna – członek komisji Barbara Kochan – członek komisji

W dniu 9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100. rocznicy odzyskania przez Polskę należnego jej miejsca na symbolicznej mapie Europy. Cała społeczność szkolna miała okazję zobaczyć piękne widowisko przygotowane przez panie: Joannę Brydak - Kłeczek, E Skworzec i Iwonę Piątek, w którym wystąpili przede wszystkim uczniowie klas ósmych.

Komisja konkursowa, w której skład weszli przedstawiciele pracowników szkoły oraz uczniów przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: KALENDARZ WISZĄCY i KALENDARZ STOJĄCY. Członkowie komisji zgodnie przyznali, iż mieli bardzo twardy orzech do zgryzienia, ponieważ prace dostarczone na konkurs były przepiękne, jedyne w swoim rodzaju i bardzo pomysłowe. Nagrody ufundowali: Rada Rodziców SP10, Hurtownia Resgraph Reszów (www.resgraph.pl/), oraz p. Ilona Pieprzna.

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – WSPÓLNIE MÓWIMY NIE PRZEMOCY „Pod Wspólnym Niebem” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Lubelskiego. Nasza uczennica Daria Wierzbicka zdobyła Nagrodą Główną w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym. W tym samym konkursie Martyna Grabarz otrzymała wyróżnienie.

14 grudnia 2018 roku w świątecznie udekorowanej bibliotece szkolnej uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników. Dzieci zapoznały się z regulaminem obowiązującym w wypożyczalni, z zasadami panującymi w bibliotece i z księgozbiorem.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i konieczności podkreślenia jej ważności grupa stu nauczycieli ze szkół różnego stopnia, rozmieszczonych w całej Polsce opracowała wspólny projekt. Łączył on ze sobą, w niecodzienny sposób, ponad 100 szkół z całej Polski. Uczniowie ci, jak i nauczyciele, nigdy nie spotkali się osobiście, nie znają się nawet z widzenia. Udział w tej innowacji był wyjątkową lekcją geografii, historii oraz świetną odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się.

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizowała Spotkanie Wolontariuszy i Opiekunów Szkolnych Kół Caritas. Odbyło się ono 21 listopada br. w Rzeszowie w Instytucie Teologiczno–Pastoralnym. Naszą Szkołę reprezentowali członkowie Szkolnego Koła Caritas – Daniel, Marta i Marcelina.

W XIX Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Kolędnicy – Wędrownicy” Krasne 2018 , który odbył się pod patronatem Wójta Gminy Krasne i Starosty Powiatu Rzeszowskiego, uczniowie klasy III b – Aldonka Strączyk oraz Maximilian Karpiński zajęli ex aequo III miejsce.

W dniu 5 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 10 z okazji Mikołajek uczniowie klasy 8a i 8c pod opieką Pani Eweliny Hermy przygotowali ciekawe warsztaty chemiczne dla uczniów z klas 1–3. Zaprosili ich na przedstawienie pod tytułem "Setne urodziny babci Weroniki".

"W dniu 23 listopada 2018 r. Wiktoria Śliwa i Nikola Pelc wzięły udział w XII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „POEZJA O ŻOŁNIERZU POLSKIM”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 11 w Rzeszowie, a honorowy patronat objął nad nim Prezydent Miasta Rzeszowa.

Ogłoszony w listopadzie 2018 r. konkurs plastyczny dla klas I-VIII został rozstrzygnięty!

Kolejna edycja Świątecznych Targów Książki już za nami. 23 listopada Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall zamieniło się w niezwykłe książkowe miejsce, w którym można było spotkać wielu znanych i lubianych autorów oraz zapoznać się z ofertą wydawniczą 29 wydawnictw. Dzięki uprzejmości pani Magdaleny Louis, głównej organizatorki Targów, uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu.

Uczniowie klas Ib, II a, III a i III c uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Stanisławą Bełch, rzeszowską pisarką i poetką. Tematem spotkania była promocja nowej książki pt. ”Święto Niepodległości”, opisującej historię oraz zabytki Rzeszowa. Dzieci uważnie słuchały, chętnie uczestniczyły w dyskusji, a na zakończenie głośno zaśpiewały piosenkę patriotyczną. Wszyscy otrzymali od autorki piękne rysunki z autografem.

Miś jest dobry na wszystko…” – pod takim hasłem odbyły się zajęcia biblioteczne dla uczniów z klasy I c i II a.

Szkole koło PTTK uczestniczyło w październiku w Jesiennych Marszach na Orientację. Z naszej Szkoły podjęło to wyzwanie po raz pierwszy aż 11 par z klas 6,7 i 8. Uczniowie mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie znaleźć kilkanaście punktów kontrolnych na obszarze lasu w Górnie.

Kaja Tieleszewska , uczennica klasy III b została laureatką Międzyszkolnego konkursu „Mój pomysł na ilustrację do ulubionej książki”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 22 w Rzeszowie. Uczennica wykonała pracę pod kierunkiem wychowawczyni p. Agaty Gruba.

‘Entuzjazm jest najpiękniejszym słowem na ziemi’ (Christian Morgenstern, 1871- 1914; poeta niemiecki) Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Znany i lubiany Miś Puchatek miał swoje święto. Jednakże na korytarzach szkolnych pojawiły się pluszaki przedstawiające nie tylko misie. Można było zobaczyć różnej wielkości i koloru bobry, pieski, jednorożce.

Uczennice naszej szkoły odniosły wielki sukces w Jubileuszowym XV Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”.

22 listopada uczniowie klas I a oraz V b spotkali się w bibliotece szkolnej z panią Ewą Nowak-Koprowicz na kolejnej lekcji europejskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali w prezencie książeczki „Odkryjmy Europę” . Wiedza zdobyta na wcześniejszych lekcjach europejskich pomogła im w rozwiązywaniu krzyżówek i zagadek.

W dniu 23 listopada uczniowie z klas 7 i 8 pod opieką nauczycieli: Pani Danuty Bieniek, Pani Eweliny Hermy i Pani Marty Świętoń uczestniczyli w Dniach Otwartych Politechniki Rzeszowskiej. W tym dniu udostępnione zostały wszystkie budynki uczelni.

Uczniowie z klasy 8b i 7b przedstawili audycję na temat tego, czym jest życzliwość. Dzięki Radzie Rodziców mogliśmy w tym dniu podzielić się z uczniami dobrym słowem i słodkością. Rodzice sfinansowali zakup cukierków. Bardzo im za to dziękujemy.

Dnia 8 listopada odbył się finał szkolnego konkursu różańcowego pt ”Różaniec – skarb, który trzeba odkryć”.

W dn. 5 – 13 XI dzieci z klas IB i IC uczestniczyły w cyklu zajęć w ramach realizacji projektu „Dla Niepodległej”.

W piątek nasza Szkoła uroczyście obchodziła wielkie święto - Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczysta Akademia z tej okazji przypomniała historię naszego państwa, kiedy to po trzech rozbiorach przestało istnieć na mapach Europy.

10 listopada 2018, w przeddzień 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości 10 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 10 w Rzeszowie pod opieką nauczyciela chemii Pani Eweliny Hermy uczestniczyło w Międzynarodowym Dniu Centrów i Muzeów Nauki na Uniwersytecie Rzeszowskim

30 października dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych wraz z katechetami udali się do Zagrody Szmer.

Wystawa twórczości plastycznej uczniów kl.I-III zaprezentowana w Galerii Teatru Maska na Okoliczność 100 –lecia Odzyskania Niepodległości

Staraniem uczniów i ich rodzin powstała w naszej "Dziesiątce" wystawa pamiątek z czasów I wojny światowej i XX lecia międzywojennego . Udostępnione przedmioty: unikatowe zdjęcia, odręcznie pisane dokumenty, wiekowa Biblia, Książeczka z I Komunii Świętej, stare banknoty i elementy munduru stanowią bardzo cenny zbiór "skarbów" sprzed ponad stu laty.

5 listopada w bibliotece szkolnej zagościł jeden z najbardziej ulubionych przez dzieci bajkowych bohaterów – Franklin. Ten sympatyczny żółwik odwiedził uczniów naszej szkoły w Dniu Postaci z Bajek i chętnie czytał dzieciom książeczki o swoich przygodach. W spotkaniu z Franklinem uczestniczyli uczniowie z klas pierwszych, z klasy IIa oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego.

Ogólnomiejski Konkurs Plastyczny Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości pod honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej. pt. „Jestem z Polski. Galeria Młodego Patrioty” został już rozstrzygnięty.

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek w bibliotece szkolnej zorganizowano atrakcyjne przerwy z książką pod hasłem "Duży czyta małemu". W październiku w każdy wtorek, środę i piątek na długich przerwach (10,30 i 11,30) uczniowie klas starszych czytali głośno swoim młodszym kolegom książkę Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem młodszych uczniów, którzy chętnie spędzali przerwy w bibliotece.

26 października 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Dobrze, że jestem Polakiem”. Do konkursu przystąpiło 27 uczniów z klas I-VIII. Wszyscy uczestnicy wspaniale przygotowali recytację wierszy patriotycznych, dbając nie tylko o doskonałą interpretację i poprawność językową, ale także o biało-czerwone stroje i ciekawe rekwizyty.

W Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie dnia 24 października zostało zorganizowane Podkarpackie Forum Zdrowia. Wzięli w nim udział uczniowie kilkunastu szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych oraz klas ósmych.

Uczniowie klas IIa oraz VB rozpoczęli kolejną podróż po krajach Unii Europejskiej w ramach lekcji europejskich realizowanych przez panią Ewą Nowak-Koprowicz oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Rzeszowie.

W dniu 26 października odbyła się kolejna lekcja chemii z cyklu "Bo nauka... to nasza pasja". Tematem przewodnim zajęć, była energia w reakcjach chemicznych.

Uczniowie klas 4d, 5a, 8a i 8c mieli okazję poćwiczyć znajomość języka angielskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Na zaproszenie przybyli do naszej szkoły p. Monika Kuzma, p. Agnieszka Kloc i p. Yeins Kurasz, lektorzy języka angielskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego z zaprzyjaźnionej z ‘Dziesiątką’ szkoły języków obcych PROMAR.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Matka Boska Podkarpacka w twórczości dzieci i młodzieży” pod Honorowym Patronatem Metropolity Przemyskiego Kościoła Rzymskokatolickiego J.E. Abp Adama Szala oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla

22 października uczniów klas: I a i I c odwiedziła rzeszowska pisarka pani Stanisława Bełch. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści związanych z historią Rzeszowa, postaciami historycznymi i rzeszowskimi pomnikami.

Kubuś Puchatek – ulubiony bohater dzieci – skończył 92 lata. Z tej okazji, w bibliotece szkolnej, odbyły się zajęcia poświęcone misiowi i jego przyjaciołom. Na urodziny przybyli uczniowie z klasy II a.

Konkurs zorganizowany został przez ZTM Rzeszów z okazji obchodów 70-lecia komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Komisja konkursowa spośród 164 prac wyłoniła laureatów oraz wyróżniła najciekawsze prace.

W zakończonym właśnie Europejskim Tygodniu Kodowania 2018, aktywny udział wzięli uczniowie klas 1A, 2B, 3A oraz 4B naszej szkoły. Dzieci kodowały z tysiącami rówieśników w całej Europie. W świat kodów wprowadzały uczniów roboty Ozoboty, robot Photon oraz pani Maria Jastrząb, która kierowała całym przedsięwzięciem.

Uczniowie najstarszych klas "Dziesiątki" mieli okazję uczestniczyć w projekcie "Lekcje o Funduszach Europejskich V". Akcja skierowana jest do szkół podstawowych z pięciu województw Polski Wschodniej. Podczas lekcji - wiedza o społeczeństwie - klasy 8a i 8b otrzymały wiele cennych informacji dotyczących metod, zasad i sposobów finansowania różnego typu przedsięwzięć na Podkarpaciu.

16 października 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Uczniowie klas IV i III pod opieką p. mgr Kamila Bułdaka przystąpili do wspólnego bicia rekordu prowadząc bez przerwy resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie. Inicjatywa przyczyniła się do utrwalenia wiadomości teoretycznych i praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

9 października 2018 roku członkowie Szkolnego Koła Caritas SP 10 odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. W programie była Msza Święta, zwiedzanie Sanktuarium oraz pyszny posiłek. Spotkanie w tym wyjątkowym miejscu przygotował ks. Adam Cyran.

Uczniowie klas 4d, 5a, 8a i 8c mieli okazję poćwiczyć znajomość języka angielskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Na zaproszenie przybyli do naszej szkoły p. Monika Kuzma, p. Agnieszka Kloc i p. Yeins Kurasz, lektorzy języka angielskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego z zaprzyjaźnionej z ‘Dziesiątką’ szkoły języków obcych PROMAR.

W dniu 09.10.2018 r. naszą szkołę odwiedził Pan Piotr Stanek- ratownik medyczny. W zajęciach uczestniczyli również: Pani Dyrektor, nauczyciele, uczniowie klas czwartych z naszej szkoły .

Uczeń naszej szkoły Miłosz Sowa z klasy III B zajął I miejsce w kategorii klas 1-3 w konkursie pt. „Autobus przyszłości” organizowanym przez ZTM. Uczeń jako nagrodę otrzymał rower miejski.

W dniu 6 października miały miejsce „Biegi młodzieżowe” przy C.H. Millenium Hall, które zgromadziły chętnych uczniów z rzeszowskich szkół. Naszą szkołę reprezentowało trzydziestu ochotników biegaczy pod opieką Pani Małgorzaty Bilskiej i Magdaleny Kaniewskiej – Kędry. Wszyscy reprezentanci ukończyli szczęśliwie biegi na dystansie 400 i 600 metrów.

W dniach od 19 do 24 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w Londynie.

Ostatni piątek września był okazją do głośnego czytania. Pani Ewa Michałek na początku swoich lekcji zaplanowała krótkie czytanie mitów greckich w klasach 4a, 4d i 5a. Uczniowie tych klas na chwilę przenieśli się do pięknej, słonecznej Grecji.

28 września świętowaliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji do biblioteki szkolnej przybył smok Novuś – maskotka księgarni NOVA, a wraz z nim „Bajka o smoku Novusiu” napisana przez Wiesława Drabika.

We wrześniu 2018 r. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniach z policjantami Komisariatu Policji w Rzeszowie - sierż. W. Lepionka, sierż. K. Nycz oraz mł. sap. K. Lech – dzielnicowi oraz pracownicami Wydziału Ruchu Drogowego Paniami sierż. M. Dencikowską oraz M. SoleckA- Kuśnierz

Nauka i zabawa to bardzo zgrana para. Takie hasło przyświecać będzie cyklowi zajęć z chemii, które rozpoczęły się 28 września w Szkole Podstawowej Nr 10 w Rzeszowie. Uczniowie uczestniczyli w Laboratorium Chemicznym.

W sobotę 29 września szkolne koło PTTK wyruszyło na pieszą wędrówkę w ramach V Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej. Uczennice i uczniowie klas VI i VIII naszej szkoły pod opieką nauczycieli: pani mgr A. Bieniarz, pani mgr R. Reizer-Kidała i pani mgr I.Piątek podjęli się wyzwania - przejście lasami i wioskami 10 km szlaku przyrodniczego z Julina do Rakszawy.

Co roku na zakończenie lata Komisja Europejska organizuje kampanię, która ma przekonać Europejczyków do „zielonych” form transportu: publicznego, rowerowego i pieszego. Wszystko z myślą o środowisku.

Pierwszaki coraz lepiej czują się w szkole. Poznają się nawzajem, razem bawią i uczą. Przystępują do nauki czytania i pisania.

W zagrodzie edukacyjnej Janczar w Pstrągowej nasi uczniowie w nagrodę zostali zaproszeni na spacery bryczkami po malowniczej okolicy Strzyżowsko-Sędziszowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

15 września obchodzony jest od dziesięciu lat - w ponad stu krajach na świecie - Międzynarodowy Dzień Kropki. A wszystko za sprawą bohaterki książki Petera H. Reynolds’a pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

11 września 2018 roku w naszej Dziesiątce zorganizowany został stumetrowy bieg upamiętniający Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W wydarzeniu tym udział wzięli czwartoklasiści, którzy bardzo chętnie podjęli się niecodziennemu wyzwaniu.

3 września, w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019, z ogromną radością powitaliśmy w naszej szkole nowych uczniów.

Kolonia nad morzem odbyła się w lipcu. Trwała ona 10 dni. Uczestniczyło w niej ok.40 uczniów naszej szkoły. Razem zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc np. Półwysep Helski. To była bardzo fajna kolonia. Magdalena Zawadzka

30 Maja 2018r. odbył się w naszej szkole VI już Turniej Szachowy, w którym wzięli udział uczniowie klas I-VII. Zawody rozegrane zostały w kategorii dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Magdalena Miś z VIb, drugie miejsce zajęła Martyna Basiak z VIIc natomiast trzecie Emilia Pitera z klasy IVa.