Szkoła Podstawowa nr 10 w Rzeszowie

HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
 
25.06.2021 roku.

8:00 –  Msza Święta dziękczynna za cały rok szkolny u oo. Dominikanów.

Podczas Mszy Świętej uczniowie pozostają pod opieką rodziców.

 

W rozdaniu świadectw uczestniczą tylko uczniowie.

9:00 – Rozdanie świadectw dla klas:

1 a – sala 27 3 a – sala 31
1 b – sala 28 3 b – sala 25
2 a – sala 24 3 c – sala 26
2 b – sala 21 4 a – sala 42
2 c – sala 18 4 b – sala 41

10:00 – Rozdanie świadectw dla klas:

5 a – sala 11 6 e – sala 41
5 b – sala 16 7 a – sala 8
5 c – sala 42 7 b – sala 47
6 a – sala 34 7 c – sala 37
6 b – sala 24 7 d – sala 21
6 d – sala 48 7 e – sala 40

10:30 – Uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych – sala gimnastyczna.

11.30  Rozdanie świadectw dla klas:

8 a – sala 18
8 b – sala 44
8 c – sala 43
8 d – sala 20

W uroczystym zakończeniu klas 8 może uczestniczyć trzech rodziców z każdej klasy (trójki klasowe) z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Wszystkich rodziców zachęcamy do oglądania zakończenia klas 8 poprzez transmisję online.

W czwartek prześlemy Państwu za pośrednictwem dziennika elektronicznego link do transmisji.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10

Albert Murjas

 

Instrukcja uzyskania dostępu do systemu e-dziennik

PŁATNOŚCI

Obiady czerwiec 2021 r. uczniowie szkoły. Kwota do zapłaty:  13 dni x 4,50 zł = 58,50 zł
Płatności proszę dokonywać przelewem na konto do 10.06.2021 r. 

Nr konta OBIADY: 68 1020 4391 0000 6102 0187 6697

  • Przed dokonaniem wpłaty, proszę się zalogować do systemu e-dziecko i sprawdzić odpisy za poprzedni miesiąc, to pozwoli na uniknięcie błędnych wpłat.

  • W tytule przelewu należy wpisać dane dziecka, klasa, czego dotyczy wpłata i za jaki miesiąc (np. Jank Kowalski, 5e, obiady, październik 2020).

  • Rezygnację z obiadów należy zgłaszać w miesiącu poprzedzającym faktyczną rezygnację.

  • Opłata za karty i duplikaty kart systemu e-dziecko od miesiąca stycznia 2021 r. wynosi 15 zł

Odpisy za obiady należy zgłaszać do godziny 8:00 w systemie e-dziecko lub na e-mail: stolowka@sp10.resman.pl

Informujemy, że aktualny numer konta do wpłaty na karty do systemu e-dziecko to: 80 1020 4391 0000 6902 0144 8513

  • W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę”. Celem głównym programu jest pogłębianie wiedzy na temat wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Uczniowie w trakcie prowadzonych zajęć poznali Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz 10 Przykazań Zdrowotnych. Dzięki temu mogli stworzyć swój dzienny jadłospis. W trakcie lekcji wychowania fizycznego online uczniowie poznali różnorodne formy aktywności fizycznej takie jak squash, nordic walking lub ringo. Przekonali się, że można ćwiczyć efektywnie również bez wychodzenia z domu. Tworzenie własnych zestawów ćwiczeń udowodniło, ze trening może być przyjemny, dopasowany do naszych potrzeb i zainteresowań. Poruszane tematy dotyczyły również prawidłowej postawy ciała, wad postawy oraz skutków długotrwałego siedzenia i braku ruchu. Po powrocie do szkoły odbyło się spotkanie z higienistką szkolną, która podkreśliła znaczenie prawidłowego odżywiania i zapoznała z najczęstszymi zaburzeniami stanu zdrowia, kiedy odżywiamy się nieprawidłowo. Podsumowaniem tegorocznego projektu jest galeria plakatów stworzonych przez uczestników programu, propagujących zdrowy styl życia. W następnych latach z pewnością będziemy kontynuować udział w programie.

  • „Sztuka – Zwierciadło życia”. Ogólnopolski Konkurs z historii sztuki dla uczniów szkół podstawowych pod honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty. Organizator: Centrum Zajęć Pozaszkolnych w Łodzi nr 1. Nasze uczennice: Aneta Burczyk i Kinga Kotowicz zakwalifikowały się do finału tego konkursu. Kinga Kotowicz otrzymała wyróżnienie i tytuł laureata. Gratulujemy!  

  • Trochę spóźnione, ale nie mniej uroczyste i wesołe. Na zorganizowany przez nauczycieli: geografii i wiedzy o społeczeństwie konkurs przybyło wiele grup młodzieżowych oraz pojedynczych śmiałków z klas 4, 7 i 8.  Musieli się oni zmierzyć z wieloma różnorodnymi zadaniami na temat Unii Europejskiej, jej historii, a także z wiedzy ogólnej o  państwach członkowskich. Wszystkim bardzo podobała się wzajemna drużynowa rywalizacja, a humory dopisywały, co zaowocowało  wyłonieniem zwycięzców 1,2 3 miejsca oraz kilkoma wyróżnieniami. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, Wydział Promocji Urzędu Miasta Rzeszów i Chmurę Krajową rozdał p. Dyrektor ciesząc się i chwaląc, że SP10 idzie w dobrym, europejskim kierunku.

  • 1 czerwca 2021 r. w naszej szkole mieliśmy przyjemność dokonać rozstrzygnięcia ogłoszonego w dniu 22 kwietnia 2021 roku konkursu pod hasłem „Przywróć naszą ziemię – Pokaż że jesteś ECO”. W tym celu powołana została komisja konkursowa działająca pod przewodnictwem Pani Wicedyrektor Małgorzaty Pękali. Komisja Konkursowa z uznaniem stwierdziła, że konkurs cieszył się dużą popularnością, co przełożyło się na ogromną ilość złożonych prac konkursowych. Uczniowie uczestniczący w konkursie zaprezentowali w swoich pracach insertujące poglądy na postawę eko, używając w tym celu różnych technik wyrazu artystycznego. Jakość tych prac i sposób ich wykonania, komisja konkursowa oceniła bardzo wysoko, dlatego niezmiernie trudno było wskazać wygranych.

  • Podczas spotkania, które prowadziły p. mgr Dominika Pyra oraz wychowawczyni Agata Gruba, mali ogrodnicy dowiedzieli się, gdzie można zasadzić drzewo, poznali niezbędnik narzędziowy ogrodnika i dyskutowali o korzyściach płynących z sadzenia roślin. Nauczyli się sposobów ochrony ptaków i zwierząt, żyjących w ogrodzie (budowa: domków dla jeży i owadów, poidełek dla ptaków, budek lęgowych) oraz zasad uprawy ekologicznej, zgodnej z założeniami permakultury. Poznawali zasady pielęgnowania i sposoby nawożenia roślin (kwiatów, warzyw, owoców). Działali praktycznie, wykonując domek dla owadów, doniczki z kolorowych gazet oraz sadząc kwiaty. W klasie zapachniały lobelie, smagliczki, begonie i aksamitki, które dzieci zabrały ze sobą do domu. Było kreatywnie, wesoło i … relaksująco!

  • Nasza uczennica Julia Dyrak otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Plastycznym „Konkurs na Dzień Dziecka” organizowany przez Centrum Młodzieży w Krakowie. Zadaniem było namalowanie autoportretu lub portretu innego znajomego dziecka. Serdecznie gratulujemy!

MAPA


SZYBKI KONTAKT +48 17 748 2350
E-MAIL sekretariat@sp10.resman.pl
ADRES 35-077 RZESZÓW, ul. Dominikańska 4
Back to top