100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości – 07.10.2018 r.

W obliczu zbliżającej się 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i konieczności podkreślenia jej ważności grupa stu nauczycieli ze szkół różnego stopnia, rozmieszczonych w całej Polsce opracowała wspólny projekt. Łączy on ze sobą, w niecodzienny sposób, ponad 100 szkół z całej Polski. Uczniowie ci, jak i nauczyciele, nigdy nie spotkali się osobiście, nie znają się nawet z widzenia. Udział w tej innowacji jest wyjątkową lekcją geografii, historii oraz świetną odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się.

Uczniowie będą mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Jednocześnie stu szkołom w stu miejscowościach Polski prześlą pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. A także rozpropagują w ten sposób swoje szkoły i miasta w całym kraju, bo pozdrowienia będą zawierały również krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka będzie przedstawiała jego miejscowość.

W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek odchodzi w niepamięć. Uczniowie piszą do siebie przede wszystkim maile, SMSy czy też wiadomości na portalu społecznościowym. Wszyscy idziemy z duchem czasu zapominając, że pisanie tradycyjnych pozdrowień ćwiczy motorykę, wyobraźnię i cierpliwość oraz w oczywisty sposób rozwija kreatywność. Wysyłanie widokówek jest czymś wyjątkowym, magicznym, regionalnym i bardzo często staje się oryginalną pamiątką na długie lata, dlatego warto przypomnieć ten sposób komunikowania się

 

Z ostatniej chwili………..

Chętnych do udziału w projekcie jest nas już ponad 600 szkół z całej Polski !!!!!.

 

Zapraszam chętnych uczniów do udziału w projekcie.

Kup gotową, lub zaprojektuj własną kartkę z wizerunkiem Rzeszowa, kup znaczek pocztowy i zgłoś się do mnie aby otrzymać adresy szkół, do których chciałbyś wysłać pozdrowienia.

Wyślemy 100 kartek z pozdrowieniami. 100 kartek również otrzymamy z innych szkół z całej Polski.

Treść pozdrowień to: „STO POZDROWIEŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI PRZESYŁAJĄ UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10 W RZESZOWIE.”  

Można dać krótki opis szkoły bądź Rzeszowa. Ciekawe rymowanki bardzo mile widziane.

Każda kartka mile widziana, od dużych i tych najmłodszych.

Termin: do 20 października.

Czekam na Was z wielką radością.  Można mnie spotkać m.in. w sali nr 20.

Anna Bazan – nauczyciel j. niemieckiego